
Насамперед необхідно сконцентруватись на виборі напрямків діяльності та розробці бізнес-ідеї. Це один із ключових етапів, які власне і сформують правильний вектор вашої підприємницької діяльності.
Важливим кроком є розуміння та визначення організаційно-правової форми для бізнесу. Тут необхідно проаналізувати яка із форм (ФОП чи ТОВ) вам більше імпонує на основі власного бачення бізнесу.
При плануванні доходів та розходів — важливо розуміти ступінь податкового навантаження, на що буде впливати вибір системи оподаткування.
Якщо перший час не планується великий обсяг діяльності — рекомендовано все одно приділити увагу оформленню базових документів:
1) Кадрова документація. Для ФОП без найманих працівників це питання не актуальне, а ось ТОВ майже завжди має одразу керівника, якого необхідно оформити на роботу. Навіть наявність одного працівника вимагає оформлення певного пакету документів.
2) Оренда приміщення — договір оренди та його умови актуальні майже для всіх початківців. Бажано обирати не житловий фонд нерухомості.
3) Дозвільна документація — в залежності від напрямків діяльності можуть бути необхідні спеціальні ліцензії.
4) Якісні шаблони для перших договорів з клієнтами та контрагентами — договори надання послуг, договори поставки та ін.
Відкриття бізнесу в Україні на кожному етапі даної процедури містить важливі юридичні аспекти, детальне дослідження та врахування яких, по-перше, мінімізує ризики у вашій бізнес-діяльності, а по-друге, є запорукою відкриття та функціонування бізнесу на належному рівні. З метою правильного розуміння усіх суттєвих аспектів процедури початку власного комерційного проекту, а також оптимальної реалізації їх на практиці варто пам’ятати, що кожен підприємець-початківець може звернутися до юристів, які нададуть йому вичерпну правову консультацію із усіх питань, які можуть виникати на будь-якому етапі реалізації бізнес-потенціалу конкретної особи.